Čchi kung

Sestava psychofyzických cvičení čchi kung jsou základní součástí tradičních bojových umění

Čchi kung pro jednotlivce, skupiny i firmy

Čchi kung pro firmy

ČCHI KUNG

Co je ČCHI-KUNG (eng. QI GONG)?

Čchi-Kung je druh zdravotního kondičního cvičení, které po staletí praktikují miliony Číňanů. Je založen na opakování velmi přesných sad pohybů, speciálně navržených tak, aby prospívaly zdraví na mnoha různých úrovních.

Každé cvičení z různých komplexů Čchi-kungu je zacíleno na určitou skupinu svalů, část těla nebo orgán. U všech cviků je zapojeno celé tělo, a proto cvičení působí na celý organismus. I když některá cvičení působí statickým dojmem uvnitř jsou plné dynamiky.

Jakým způsobem se provádí trénink? Co můžete čekat od cvičení?

Před cvičením Čchi-kung se vždy provádí kloubní rozcvička, kde všechny pohyby vycházejí z rotačních pohybů v kloubech, které mají za následek aktivaci všech systémů lidského organizmu. Samotný komplex trvá kolem 15 minut a umožňuje propracování těla a jeho přípravu na intenzivnější cvičení bez zatížení kardiovaskulárního systému.

Dál následuje samotný komplex Čchi-kung (tvrdý nebo měkký), kde tvrdé komplexy a formy jsou více aerobní - zaměřují se na utužování těla, šlach, vnitřních orgánů. Zatímco měkké formy se zaměřují na protahování a uvolnění těla pomocí rovnoměrného, volného dýchání.

Čchi-Kung se snadno učí a je zábavné. Dokonce i několik minut praxe může mít osvěžující a omlazující účinek. Pravidelná praxe přináší hluboký posilovací účinek pro celé tělo a jeho různé systémy (nervový, trávicí, dýchací, kosterní, hormonální, gynekologické atd.). Její schopnost pomáhat při léčení velkého množství chronických a akutních zranění a nemocí byla předmětem různých výzkumných programů vedených čínskými lékařskými úřady.

ČCHI KUNG PRO ZAMĚSTNANCE

Provádím trénink zaměstnanců přímo na pracovišti

Praktikováním zdravotního kondičního cvičení Čchi Kung podpoříte:

  • rozvoj vašeho svalstva ve spojení s posílením šlach a vazů
  • zvýšení úrovně vaší odolnosti a fyzické kondice
  • umění regulace vašeho emočního stavu, zmírnění stresu a napětí, uvolnění vašeho těla a fyzických i mentálních blokád
  • rozvoj koncentrace a zlepšení vaší mysli
  • více životní energie pro dosažení vašich cílů, pro řešení vašich problémů a překonání překážek ve vašem každodenním životě

Velikým přínosem cvičení Čchi-Kung je také rychlé spalování. Za jednu hodinu tréninku mírné intenzity dokážeme spálit až 500 kcal. Pro srovnání - při šlapání na kole po rovině v rychlosti 8km/h spálí člověk méně, a to jen 220 kcal. Čchi-Kung se tak může stát velmi dobrým prostředkem v boji s obezitou.

Čchi kung pro firmy

Čchi kung

Pro všechny věkové kategorie - pro ženy i muže

Zdravotní cvičení Čchi-kung je vhodné pro dospělé všech věkových kategorií, jak pro muže, tak i pro ženy. Je zvláště prospěšný pro lidi po 40. roce života, kdy se revitalizační procesy v těle začínají zpomalovat, a klesá obranyschopnost organismu vůči nemocem. Čchi-Kung vytváří životní energii a nedovoluje jí se rozplynout pryč z lidského těla. Naplňuje člověka životní sílou, která je tak nutná v dnešním moderním a hektickém světě.

Čchi kung
Čchi kung
Čchi kung
Čchi kung
 


Novinky od Alexe

Zobrazit všechny články

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

Jste firma nebo jednotlivec? Vytvořím Vám nabídku přímo na míru!

Zavřít
SEO optimalizace