Meditace

Chceš-li něco změnit, začni trénovat svůj rozum

Meditace pro firmy i jednotlivce

Meditace a ZEN

Meditace a ZEN

Stejně jako fyzická cvičení posiluji naše tělo, meditace trénuje náš rozum. 

Ve skutečnosti není meditace složitá. Je to podobné jako běhání. K dosažení výsledků je ale třeba pravidelná praxe.

Pro získání dovedností, které Vám pomohou při řešení každodenních úkolů:

 • nepotřebujete trávit roky na propracování těla pro různé pozice, ve kterých vydržíte praktikovat po dobu několika hodin
 • nepotřebujete navštěvovat různé pobyty, semináře a trávit měsíce na osvojení si složitých technik
 • nepotřebujete vyhledávat instruktora meditací a přizpůsobovat se jeho rozvrhu tréninků. 

Všechno, co potřebujete  - pod pečlivým dohledem našeho zkušeného instruktora praktikovat v místě pro Vás pohodlném a ve Vám vyhovujícím čase!

Systém vyučování je adaptován pro korporátní prostředí (privátní či externí prostředí dle zájmu klienta) a je zaměřen na rozvoj lidských kvalit pro zvýšení pracovního výkonu, na nárůst životní energie, koncentraci schopnost kontroly emočního stavu.

Praktikování meditace je schopno zaostřit na naši mentální sféru a změnit náš rozum na mocný prostředek k řešení naších životních úkolů.

Jak se provádí meditace

Instruktor provádí 30-60 minutovou seanci, která se skládá ze cvičení na regulaci těla, regulaci de-chu, regulaci psychoemočního stavu a cvičení na rozvoj dovednosti koncentrace. Lekce také zahrnuje dodatečný čas pro osobní konzultaci ohledně praktikování meditace, denního rozvrhu, stravování atd.

 • Zmenšuje bolest a zvyšuje imunitu organizmu
 • Odstraňuje pocit deprese, neklidu, hněvu a bezradnosti
 • Zlepšuje krevní oběh a vyrovnává srdeční rytmus
 • Pomáhá uklidnit a kontrolovat mysl
 • Posiluje vnitřní energii
 • Poskytuje pocit klidu, ticha a rovnováhy
 • Pomáhá předejít srdečním chorobám
 • Likviduje stress

Meditace se dá praktikovat vleže, během sezení v křesle, na židli, na koberci a dokonce i u monitoru počítače na Vašem pracovišti. Kdykoliv máte volnou chvilku, můžete věnovat pozornost sami sobě.

Meditace pro firmy

Meditace ve světových korporacích

Největší světové korporace už zapojili meditaci jako prostředek rozvoje svých zaměstnanců. V  kancelářích progresivních společností jako jsou Google, Facebook, Twitter a Yahoo má meditace a rozvoj koncentrace zaměstnanců své nezastupitelné místo. Více než 1000 zaměstnanců Google praktikuje korporátní program „Search Inside Yourself“ (Hledej uvnitř sebe). V Googleplex bylo vytvořeno bludiště pro meditaci za chůze.

Ve společnosti Apple na meditaci zaměstnanců se každý den vyčleňuje 30 min pracovního času. Pro pohodlí zaměstnanců Apple vytvořil speciální relaxační zóny s polštáři na podlaze, aby bylo pohodlné pro zaměstnance praktikovat meditaci.

Poslední výzkumy ukázaly, že osoby praktikující meditaci denně mají zvýšenou produkci šedé kůry mozkové.

Meditace
Meditace
Meditace
Meditace
 

Tato skutečnost má za následek zpomalení procesu stárnutí, zlepšení pozornosti a větší vyrovnanost a koncentraci při rozhodování.


Novinky od Alexe

Zobrazit všechny články
SEO optimalizace