Reference

Trénuji firmy, jednotlivce i skupiny, rád pomohu i Vám


Vybraní klienti a co říkají na společné tréningy

Markéta Sluková

Markéta Sluková

Česká volejbalistka, olympionička

K Čchi-Kungu jsem se dostala na doporučení našeho bývalého trenéra na fyzičku. Propojil nás s Alexem, protože se domníval, že je to super doplněk k našemu sportu - plážovému volejbalu. Takže jsme jednu dobu před sezónou intenzivně cvičili, a musím říct, že s Čchi-Kungem mám velice pozitivní zkušenosti. Profesionální sport je hodně o spojení hlavy s tělem, a mě osobně Čchi-Kung dal v tom, že člověk se tak trochu musí, jak já tomu říkám, uzemnit, a spojit se, vlastně, s tím tělem, dýcháním… Musí v sobě najít harmonii, aby to cvičení dávalo vůbec smysl, jinak to je jenom nějaké máchání rukama, nohama. Já jsem si při Čchi-Kungu vždycky hrozně vyčistila hlavu, spojila se s tělem, uvědomila si, co mě kde bolí a s čím musím pracovat.

Petr Fuksa

Trenér a propagátor pétanque

Začal jsem cvičit zhruba před pěti lety, nebyl to Wing Chun, ale různá cvičení ve fitness studiu, měl jsem i několik osobních trenérů, a vývoj tomu chtěl tak, abych skončil u Wing Chunu a Alexe, který mi ukázal cestu, kterou bych rád šel i dál. Není to cvičení, zaměřené na nárůst svalů, je to o tom, že člověk musí používat hlavu, musí se soustředit na určitou techniku, dá mu to mnohem víc, než jen klasické vypocení se někde v tělocvičně. Jsem trenérem a propagátorem pétanque, a i když se to nezdá, u pétanque a Wing Chunu je spousta společných bodů, proto jsme začali s Alexem propojovat tyto dvě praktiky. Děláme tréninkové stáže pétanque včetně přípravy národních týmů, a vyzkoušeli jsme cvičení s tyčí, cvičení koncentrace, určité speciální jednotlivé cviky z Wing Chunu na prsty, na zápěstí, což je všechno důležité v pétanque. Nikdo ve světě takhle nepracuje, právě proto je to pro nás zajímavé.

Petr Fuksa
Doc. MUDr. Petr Višňa, Ph.D.

Doc. MUDr. Petr Višňa, Ph.D.

Ortopedická a úrazová ambulance

Wing Chung jako kombinace bojového umění a dechových cvičení, pomáhá správnému držení těla a posiluje vnitřní stabilizační systém i pánevní dno. Umožňuje zlepšovat celkovou pohybovou koordinaci, zlepšuje fyzickou kondici a harmonicky rozvíjí všechny svalové skupiny. Pro mladé ženy je určitě zajímavý efekt na zpevnění postavy a kontrolu celkového projevu.

Oksana Moiseniuk

Redaktorka

S Wing Chunem a trenérem Alexem jsem se seznámila, když jsem natáčela TV pořad o tomto bojovém umění. Vzhledem k tomu, že je mi blízká filozofie buddhismu, velice mě zaujal systém cvičení, který nejen zpevňuje zdraví a tělo, ale má i určitý hlubší význam. Následkem mé dost stresující a zodpovědné práce v televizi byly skřípnuté nervy a tím pádem i bolesti ramenou, zad, šíje, a samozřejmě, hlavy. Po cvičení Wing Chunu a Čchi-Kungu bolesti začaly ustupovat. Na těchto praktikách nejvíc oceňuji protažení svalů, příliv energie a práci s dýcháním, která pozitivně působí nejen na tělo, ale i na psychické úrovni přinutí trochu zpomalit a zamyslet se, co je opravdu důležité, a co druhořadé… Trenér Alex je navíc jako dobrý kamarád, který vždycky rád poradí, jak na určité cviky, pomůže, a vyslechne individuální potřeby každého cvičícího.

Oksana Moiseniuk
Lubomír Tláskal

Lubomír Tláskal

Databázový administrátor

Důvodů, proč se věnovat jakémukoliv cvičení nebo aktivitě je spousta, a každý člověk by měl hledat ty své. Moje spočívají v tom, že jsem typ osobnosti, která potřebuje mít pocit, že se neustále nějakým způsobem zdokonaluje, a pracuje na sobě. A tento pocit mi dává právě Wing Chun a Čchi-Kung, protože je to takový mix fyzické aktivity a psychofyzických cvičení, pozoruhodné filozofie. Dává mi to zajímavé ukotvení v životě.

Filip Šneider

Tanečník Break Dance

Můj příchod do školy Wing Chun Kuen Phai začal z důvodu mého dlouhodobého dělání Break Dancu. Protože u nás nebyly vědomosti, lidi dělali triky do jedné strany, takže ta se hodně přetěžovala a tělo se měnilo do jedné strany. Začaly u mě problémy s ramenem, začalo mi v něm křupat, bolesti, nemohl jsem dělat spoustu věcí. Hledal jsem tedy Čchi-Kung jako takový, ale několik let se mi nedařilo ho najít. Až jsem měl to štěstí a narazil na Alexe. A našel jsem to, co jsem hledal: zdraví, vnitřní klid, rozhodnost…teď udělám víc kliků, jsem více protažený, zlepšuje se pružnost, síla v protažení.

Filip Šneider
Eugen Rega

Eugen Rega

Podnikatel, majitel přepravní společnosti REGABUS

K Wing Chunu jsem se dostal přes přátele, kteří ho s Alexem už delší dobu velmi rádi cvičili. Teď ho dělám asi rok a tři měsíce, a určitě v sobě pozoruji pozitivní změny. Jsem víc vitální, mám víc energie, prostě se celkově cítím mnohem lépe. Moje tělo i svaly jsou protažené, hlava je vyčištěná. Pomáhá mi to, jak v osobním životě, tak v práci. Navíc pravidelně hraji golf, a po cvičení Wing Chunu jsem pružnější a přesnější v úderech a pohybech, které pro tento druh sportu potřebuji.


Novinky od Alexe

Zobrazit všechny články

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

Jste firma nebo jednotlivec? Vytvořím Vám nabídku přímo na míru!

Zavřít
SEO optimalizace